Pro zájemce

Projekt „Přidej se k nám a staň se pěstounem“ podpořený MPSV ČR v rámci NDT Rodina 2024. Je spolufinancován Jihočeským krajem a Statutárním městem České Budějovice.

jck_logo
cb_logo

Každé dítě potřebuje stabilní, bezpečné a podnětné prostředí. Ne každé dítě takové štěstí má. Abychom to mohli změnit, chceme vám představit profesi pěstounů a povídat si s Vámi o přínosu, významu
a důležitosti vlivu pěstounské péče na zdravý vývoj dítěte v náhradní rodinné péči.

V Jihočeském kraji, obdobně jako v jiných krajích, nemáme pěstouny pro děti se specifickými potřebami. A jaké děti to jsou?

  • zdravotně znevýhodněné
  • školního věku
  • jiného etnika
  • sourozenecké skupiny

Možná, že právě Vy to můžete změnit.

Přidejte se k nám

Na Facebooku jsme založili skupinu, která přivítá každého, kdo bude mít zájem o téma pěstounství.

Najdete zde informace o náhradní rodinné péči, příspěvky na téma pěstounství, story, reels, informace o pořádání akcí, besed, setkávání pěstounů, příběhy skutečných pěstounů a mnoho dalšího.

Pro zájemce o pěstounskou péči, a nejen pro ně, proběhne několik setkání se zkušeným pěstounem. Budete mít možnost, zeptat se na vše, co Vás kolem pěstounství zajímá a dozvědět se, jak to chodí
v Jihočeském kraji.

Pokud Vám více vyhovuje povídání v soukromí, tak nás můžete navštívit v naší organizaci a zkušená pracovnice Vám předá informace, které Vám mohou pomoci při rozhodování stát se pěstounem.

Krok za krokem k rodině

Cesta k pěstounství může být dlouhá a nepřehledná. A proto jsme tu my, abychom Vám na této cestě pomohli, aby každý krok byl pro vás srozumitelný a jasný.

DO HNÍZDA z.s.
Kancelář: Platanová 4, České Budějovice
konzultace vždy po předchozí domluvě
IČO 08443319
Č.ú.:2301686930/2010
ID datové schránky: 2ckecum
Zapsáno ve spolkovém rejstříku vedeném u Krajského soudu v Českých Budějovicích v oddílu L, vložce číslo 8408.
KONTAKTY
Telefon
+ 420 723 752 223
Mail
info@pestouni-dohnizda.cz
WEB
https://www.pestouni-dohnizda.cz